kiscim2117

Csapatban elsők a lendvai iskolás íjászok

sport iskijasz2017A Lendvai Íjászklub fiatal tehetségei vasárnap jelen voltak az általános és középiskolák keleti regionális íjászati bajnokságán Novo Mestóban, ahol 90 iskolás állt a lővonal elé.
Az 1. Sz. Lendvai KÁI tanulói közül a 7–9. osztályosok között csigás íjjal Biro Mihael második, Horvat Niko olimpiai íjjal harmadik lett. Ebben a kategóriában a 4–6. osztályosok között Hajdinjak Kelenc Pia lecsúszott a dobogóról és negyedik lett, Horvat Vita 6., Komaricki Nik 11. lett, őt követte Baligač Jure a 12. helyen. Biro Dominik a hatodik helyen fejezte be a versenyt barebow íjjal. Ugyanebben a versenyszámban Žalig Luka az 1–3. osztályos korcsoportban a negyedik helyen zárta a megmérettetést, Vuk Vasilij a Göntérházi KÁI-ból pedig a hatodikon.
A csapatmegmérettetésben az 1. Sz. Lendvai KÁI Horvat Niko, Biro Mihael és Hajdinjak Kelenc Pia felállásban győzelmet aratott.