kele
perec1
garas1
62. évfolyam
24. szám
Lendva 
2018. 06. 14.
kiscim2418

Lendva Község teljesíti az ígéretét és új faluotthont épít a Lendva-hegyen. A beruházás az egykori laktanya területén ...

Muraszombatban az elmúlt hét hétfőjén, Lendván pedig kedden találkozhattak a muravidéki irodalomkedvelők a vajdasági és ...

A Bethlen Gábor Alap (BGA) 2018-as pályázatain ismét nagy volt az érdeklődés szerte a Kárpát-medencében. A térség ...

Egy éve, hogy a Hodosi Evangélikus Egyházközség új lelkészt kapott. Andrejčak Peter szlovák nemzetiségű fiatalember, a ...

Új otthon, új távlatok
A könyv a szülőföldön való maradásban is segítség
Magyarországi pályázatok: ismét nagy volt az érdeklődés
„A legjobb tudásom szerint folytatom...”
 

De jó volt felidézni!

kukorica4117Meglepően sokan jöttek el a kukoricafosztásra, melyet hagyományélesztőként szervezett a dobronaki Petőfi Sándor ME hétfőn délután a Dobronoki György-ház udvarán. Kicsik és nagyok a kukoricakupacon vagy a padokon helyet foglalva szedték le a „sást” a sárgára érett kukoricáról.
A kupacban, akinek szerencséje volt, elrejtett almát, bort találhatott... Gyorsan teltek a „silingák”, kosarak, melyekből a tengeri utánfutóra került állattakarmánynak. A Dobronaki Nótázók kezdeményezésére felcsendült a nóta, felelevenedtek a régi emlékek, viccek, történetek. A kukoricafosztás befejezését követte az áldomás: zsíros kenyér vöröshagymával, paprikával, paradicsommal, kukoricamálé, tökmagos pogácsa, diós és kakaós kalács, fröccs és tea.
– Örülök, hogy ennyien összejöttünk, főleg annak, hogy a gyerekes családok is eljöttek. Az egyesületünk szeretné feleleveníteni a régi idők foglalatosságait, ezek közül az egyik a kukoricafosztás – mondta Toplak Alenka, a művelődési egylet elnöke.
MCSi Design