Fürdőszoba-változatok
Már rég nem foglalkoztunk fürdőszoba berendezésével. Ezért most, a nyári kánikula közepette egy kellemes, vízzel kapcsolatos témát részesítek előnyben.
Egy családi ház tervezése során, átgondolva a család igényeit, hozzám fordultak szakmai tanácsért, hogy együtt vizsgáljunk meg néhány optimális alaprajzi elrendezést.
A család négytagú, kettő iskoláskorú gyermek van, és munkanapokon/iskolanapokon reggel mindannyian egy időben indulnak a háztól. Ennek függvényében tágas, de racionális fürdőszobára van szükségük. A kiindulópont kettő külön wc-helyiség, a fő fürdőszobában pedig dupla vagy egy szélesebb mosdó, továbbá tusolófülke és fürdőkád szükséges.
Három különböző változatot készítettem. Az egyik variációban külön került a tusoló és a fürdőkád. Ezt az elrendezést azért találtam optimálisnak, mert így kettő személy tudja egyidejűleg használni a fürdőt. A további kettő variációban a fő fürdőszobák tágasabbak, egyszerre tartalmazzák a tusolófülkét és a fürdőkádat, optimálisan kombinálva a wc-vel és a kettős mosdóval, valamint tárolószekrényekkel. A harmadik variáció a leggazdagabb, azaz alaprajzilag is a legnagyobb.
A 2018-as fürdőszobatrendek közül mi is figyelembe vettünk néhányat, amely megfelel az alaprajzi elrendezésünknek. Így az idei év trendjeinek megfelelően helyet kaptak a beépített bútorok, melyek biztosítják, hogy a fürdőszobában minden a megfelelő módon funkcionáljon. A szekrények, amelyek tökéletesen integrálódnak a helyiség szerkezetébe, sok tárolóteret kínálnak, valamint egyesítik a teret. Egy másik kedvelt elem a falba épített fülke, amely tökéletes a kevés hellyel rendelkező terekben, és így nemcsak designosak, de jelentős tárolótérként is szolgálnak.
https://nepujsag.net/lakberendez%C3%A9s/5440-f%C3%BCrd%C5%91szoba-v%C3%A1ltozatok.html#sigProIda4140f1f90