16. szám
2021. 04. 22.
kiscim1621

Sportmix

sport nafrud1321Szerdán vereség, vasárnap győzelem: A múlt héten a Nafta 1903 két mérkőzésen is pályára lépett. Múlt szerdán a 12. forduló elmaradt mérkőzését pótolták, amelyet a lendvaiak elveszítettek: Nafta 1903 – Rudar Velenje 1:2 (0:1). Az első félidőben mindkét csapatnak több lehetősége is volt. A kékek részéről Bizjak lövését hárította az ellenfél kapusa a 7. percben, majd Oštrek volt pontatlan a 10. percben, illetve később a kapufát is eltalálta, de a kaput nem. A Velenjénél Panadić kísérelte meg legtöbbször bevenni Raduha hálóját, ám az végül Hrovatnak sikerült a 44. percben: egy szabadrúgást követő kipattanó után az üres hálóba tüzelt, ezzel a félidei eredmény 0:1 lett. A második játékrészben a Nafta igyekezett kiegyenlíteni. Vinko beállásával több helyzetet is kidolgoztak, az egyenlítés pedig a 78. percben sikerült Oštreknek, aki büntetőt értékesített. A mérkőzés hajrájában a lendvaiak súlyos védelmi hibáját követően Žurga megszerezte a Rudar második gólját is, így a végeredmény 1:2 lett.

View the embedded image gallery online at:

Vasárnap ismét hazai pályán játszott a Nafta. Ellenfelük a sereghajtó Brda együttese volt, akiket sikerült legyőzniük. Az első játékrész nem volt akciódús, egy gól mégis született. Az 5. percben Haljeta fejese elkerülte a kaput, ám a fürge Meshackot nem sokkal utána feldöntötték a tizenhatoson belül, a büntetőt pedig a sértett értékesítette a 14. percben. A szünetig egy Bizjak- és egy Meshack-lehetőséget jegyezhettünk fel. A fordulás után több lehetőség és több gól is született. Az 50. percben Pirtovšek R. vette be Petrovčič kapuját, majd hat perccel később Haljeta volt eredményes Židan beadása után. A vendégek első lehetősége a 65. percben volt, amikor egy közeli szabadrúgást követően Bužinel R. a kapufát találta el. A Nafta negyedik találatát Vinko szerezte a 84. percben. A következő, 15. fordulóban a Nafta 1903 Ptujba látogat, ahol nagyszombaton 16 órai kezdettel a Drava csapatával mérkőzik meg.

Nafta 1903 – Brda 4:0 (1:0)

A mérkőzés helyszíne: Lendvai Sportpark

A nézők száma: 0

Játékvezetők: Šmajc David, Karmel Vidko, Sužnik Jure

Szövetségi ellenőr: Anželj Damjan

Nafta 1903: Raduha, Pirtovšek R., Bolla, Haljeta (Šimunković 79.), Bizjak (Pozsgai 63.), Drk (Magdič 79.), Szabó, Pirtovšek T., Meshack (Oštrek 63.), Židan (Körmendi 83.), Vinko; edző: Dončić Dejan

Brda: Petrovčič, Dobnikar, Stožinič (Bužinel Jaka 69.), Schweiger, Bric, Bužinel R., Bučinel, Karabegović, Battaino, Bužinel Jure, Vodeb (Lukić 83.); edző: Jerončič Dušan

Gólszerző: Meshack (14., 11-es), Pirtovšek R. (50.), Haljeta (56.), Vinko (84.)

Sárga lap: Židan, Drk, Bolla; Karabegović

Piros lap:

F.h.m

Új salakmotorost szerződtettek

A Lendvai Speedway team nemrég új versenyzőt szerződtetett. Az új salakmotoros nem más, mint az aktuális szlovén bajnok, a 27 éves Ivačič Matic. Ivačič az AMD Krško csapatától érkezett Lendvára, és már edzett is a petesházi pályán. Rajta kívül Bot Dalibor és Vogrinec Dario is indul idén, így három versenyzője is lesz a lendvai csapatnak a 2021-es országos bajnokságban. Azt, hogy mikor kezdődhetnek a salakmotorversenyek, még nem tudni.

SoPe

Súlyos vereség Mariborban

A Muránia röplabdázó lányai ismét vereséget szenvedtek, ezúttal Mariborban: Nova KBM Branik II. – Muránia 3:0. A lendvai lányok ezzel eddig mindhárom meccsüket elveszítették és az utolsó előtti helyen állnak a másodosztály keleti csoportjának tabelláján. A következő mérkőzésen, április 3-án a Benedikt ellen bizonyíthatnak idegenben.