42. szám
2021. 10. 21.
kiscim4221

Négy gólt kaptak

nafta3921Szeptember utolsó szombatján a Nafta 1903 Koroškóra látogatott, ahol a Fužinar csapata fogadta őket. A két felsőházi gárda párharcán a házigazdák sima győzelmet arattak. A lendvaiak már a 2. percben hátrányba kerültek egy szabadrúgást követően, majd hét perccel később már kétgólos hátrányban találták magukat. A félidő előtt Reberniknek volt lehetősége, ám lövése nem találta el a kaput.

A fordulás után a kékek is tudtak gólokat szerezni, de ez nem volt elég a vereség elkerüléséhez. A 63. percben Haljeta tudott egy kipattanót gólra váltani, ám már két perccel később ismét ugyanakkora volt a vendégek hátránya, mint korábban. A 78. percben dőlt el a meccs, amikor már háromgólos különbség választotta el a csapatokat, a hajrában azonban még Stare szépíteni tudott, így a végeredmény 4:2 lett. A következő, 10. fordulóban a Nafta a frissen feljutott Ilirija csapatát fogadja Lendván, akiknél egykori játékosuk, Zagorec Adam is játszik.

Fužinar Vzajemci – Nafta 1903 4:2 (2:0)

A mérkőzés helyszíne: Stadion Peca Črna na Koroškem

A nézők száma: 95

Játékvezetők: Kovačič Darjan, Šprah Robert, Burjan Aleksander

Szövetségi ellenőr: Anželj Damjan

Fužinar: El-Hage, Kašnik (Vuksanović 68.), Radić (Vidmar 60.), Horvat, Paradiž (Kitek 68.), Vardić, Ćoralić, Kovač (Turičnik 80.), Katuša, Turkuš, Kukić; edző: Oblak Simon

Nafta 1903: Cotman, Bolla, Zana (Burai 43.), Vinko, Novinič, Florjanc, Szabó (Szökrönyös 72.), Kumer, Haljeta (Stare 72.), Rebernik, Korošec (Drk 72.); edző: Dončić Dejan

Gólszerzők: Vardić (2.), Kovač (9.), Horvat (65.), Vidmar (78.); Haljeta (63.), Stare (87.)

Sárga lap: Radić, Kukić, Turkuš; Szabó, Vinko, Bolla