Lendva
2018. 09. 20.
kiscim3818

sport lovesz2218Nagykanizsa nyerte a harmadik fordulót

A nemzetközi kiskaliberű céllövőliga Nagykanizsán szervezett harmadik fordulóját úgy csapatban, mint egyéniben a házigazda PSLE Nagykanizsa nyerte. A 27 fős mezőnyben Horváth Szilárd győzött, Car Franc a dobronaki Jezeróból hatodik lett, míg Kopinja Jože a petesházi Coalból a 13., csapattársa, Galambos Milán a 19. helyen végzett. Az utóbbi, alig 13 éves versenyző a versenyszám edzésfeltételeinek hiánya ellenére különösen dicséretre méltó eredményt ért el. Csapatban a Jezero negyedik, a Coal ötödik lett. Az összesítést Nagykanizsa vezeti.

Sorozatos győzelmek

Továbbra sem talál legyőzőre a taekwondo lendvai képviselője, Misja Beno az országos szintű versenyeken. Ljubljanában három egymást követő versenyen is magabiztosan uralta a ringet a súlycsoportjában. Az első versenynapon a fővárosi Chagi klub versenyzőjét, Plohlt Jakát győzte le 10:3-ra, majd másnap a litijai Žagar Žigát is fölényesen, 11:2-re verte. Pénteken régi ismerősével, a Dragon klub tagjával, Đorđić Miloš-sal csapott össze a döntőben, és 7:0-ra győzött.

Kaszón és Mariborban versenyeztek

sport judo22182Kaszóra utaztak a hétvégén a lendvai cselgáncsozók, ahol a 23 egyesület 185 versenyzőjének társaságában mérkőztek meg a címekért. A KBV színeiben Foschini Nikolas a 16 éveseknél a 60 kilogrammos súlycsoport döntőjében második lett, a 12 éves korosztályban Rok Mujdrica (50 kg) tornagyőzelmet szerzett, Bogdan Teo (35 kg) második lett, Bogdan Štefan (30 kg) pedig ötödik.

sport judo22181A lendvai Judo Klubnak első helyet a 14 éves korosztályban Recek Lina (+56 kg), a 12 éveseknél Gabor Ria (36 kg), a 10 éveseknél pedig Biro Jure (32 kg) szerzett. Második lett Recek Naj (40 kg) és ötödik Biro Jan (50 kg). A klub versenyzői az 57. Baumgarten-övért is megküzdöttek Mariborban. Ez a fiatalabb lányok mezőnyében Gerič Nelának (44 kg) és Maučec Tinajának (48 kg) sikerült, míg a fiatalabb fiúknál Čeleš Gal (38 kg) második, Žerdin Gašper (32 kg) pedig harmadik lett. A tornán 147-en szálltak versenybe 29 klubból.