Lendva
2018. 12. 13.
kiscim5018

Kétgólos hátrányból győztek: Nafta 1903 – AŠK Bravo 3:2 (0:1)

sport nafta3818Szombaton este a hetedik forduló rangadója fordulatos és izgalmas összecsapást hozott Lendván. Mindkét csapat minőségi játékot mutatott, bár a Nafta inkább csak a második játékrészben kapott lábra, de ekkor kétgólos hátrányból fordított. A fontos győzelemmel pedig a tabella élére állt, miután a Drava ismét botlott idegenben.

A Nafta mezőnyfölénye ellenére az első félidő nem a hazai közönség elvárásai szerint alakult, aminek többször hangot is adtak a lelátókról.

Pedig a csapat komoly harcot vívott a meccsen és erőteljesen támadott. Prahić már az 5. percben fejjel veszélyeztetett, majd Paku és Vinko szalasztott el egy lehetőséget. A vendégek az ellentámadásokra összpontosítottak és a védelmi hibákra számítottak. Ez be is jött, a Bravo az első szöglete után szerzett vezetést, amikor a Nafta védői rosszul hozták ki labdát Raduha kapuja elől: Brekalo lábán pattant meg a labda és Raduha hálójában kötött ki. Így hátrányban indult pihenőre a hazai csapat és a közönség is zúgolódott.

A folytatásban erőteljesebben lendült játékba a Nafta, de Trontelj beadását követően Nukić a jobb oldalon betört a 16-oson belülre, lapos lövése pedig a kapufáról pattant a hálóba. Kétgólos hátrányba kerülve feléledt a hazai csapat és szinte lehetetlen helyzetből hozta vissza a meccset. Három perc elteltével Zeljko kezdte meg a gólgyártást, aki Roginić jobbról beadott hosszú labdáját juttatta Vekić kapus háta mögé. Az egyenlítés Malešević szöglete után következett, amikor Prahić fejjel talált nagy erővel a hálóba. Ezt követően már a győzelemre hajtott a Nafta és a végletekig küzdött. A harciasság kifizetődött, hiszen Roginić áttörése után távoli, kicsit gyengébb lövése is a kapuban kötött ki. Az utolsó sípszóval és a három pont megszerzésével a kicsit feszültnek tűnő csapat megkönnyebbült, a közönség pedig vastapssal ünneplete a csapatot és végül elégedetten hagyta el a lelátókat. Fridl edző a meccs végén elégedettségének adott hangot, hiszen a csapat végre megmutatta egyéniségét és keményen megdolgozott a győzelemért.

A Nafta hazai pályán fontos győzelmet aratott az egyik legnagyobb kihívója ellen, amivel a tabella éllovasa lett.

A mérkőzés helyszíne: Lendvai Sportpark

A nézők száma: 700

Játékvezetők: Glažar Roman, Šprah Robert, Bezjak Boštjan

Szövetségi ellenőr: Novak Bogdan

Nafta 1903: Raduha, Šeruga, Oštrek (Cvrtila 58.), Malešević, Novinić, Zeljko (Ploj 73.), Prahić, Paku, Živko, Vinko, Roginić (Cekovski 90.), edző: ifj. Fridl Franc

AŠK Bravo: Vekić, Trontelj, Kurtovič, Brekalo, Žinko, Salaj (Turkuš 80.), Đajič (Križan 80.) Agboyi, Nukić, Jugovar, Jašaragič (Ihbeisheh 59.), edző: Dejan Grabić

Gólszerző: Brekalo (34.), Nukić (55.), Zeljko (58.), Prahić (76.), Roginić (77.)

Sárga lap: Žinko, Kurtovič, Trontelj, Paku, Salaj, Ihbeisheh, Cvrtila, Raduha, Križan

Piros lap: –

Kiesett a Nafta a kupából Koper ellen

Nagy meglepetést okozott múlt szerdán a harmadosztály nyugati ligáját vezető Koper csapata, amikor a szlovén kupasorozat nyolcaddöntőjében 2:0-s (0:0) győzelemmel kiejtette az esélyesebb lendvai Naftát a kupaversenyből.

A koperi Bonifika stadionban játszott kupamérkőzésen a lendvaiak felállása a megszokottól eltérő volt, hiszen Fridl edző néhány tartalékjátékost küldött a pályára. A Nafta mezőnyfölényben játszott és alakította is a játékot, de a támadók nem tudtak élni a gólhelyzetekkel. Először Cvrtila fejesét Grlj kapus hárította, majd Oštrek távoli lövése elkerülte a kaput és Grabant sem tudott értékesíteni egy kapu elé beadott pontos labdát. A gólnélküli első félidő után Fridl pályára küldte Vinkót és Roginićot, ami azonban nem hozott változást a gólgyártásban. A második félidő derekán bő tíz sötét perc következett a Nafta szempontjából, amit a hazaiak ügyesen a javukra váltottak. A 68. percben Vrdoljak használta ki a vendégvédelem figyelmetlenséget és egy kipattanó labdát a hálóba juttatott. A hazaiak második góljához pedig a 80. percben a lendvai Novinić öngólja járult hozzá: egy szöglet után Valentić kiütött labdája a középpályásra vágódott és a hálóban landolt. A mérkőzés végéig még Vinko szalasztott el egy kiváló helyzetet, de az is csupán a szépítést jelentette volna. A kissé váratlan vereséggel a Nafta búcsúzott a további kupaküzdelmektől.

A Nafta felállása: Valentić, Šeruga, Grabant (Vinko 46.), Oštrek, Ploj (Roginić 46.), Novinić, Zeljko, Prahić, Vas (Paku 74.), Cekovski és Cvrtila.