Lendva
2018. 10. 11.
kiscim4118

Hajszálon múlt a továbbjutás

sport rop39181A Lendvai Muránia Röplabdaklub korosztályos csapata szombaton a lendvai középiskolában a területi tornán versenyzett az országos ifjúsági bajnokságra jutásért. A Muránia a két továbbjutó helyért Ljutomer és Ptuj csapatával mérkőzött meg.

sport rop39182Ljutomer ellen energikusan kezdte a mérkőzést a lendvai ificsapat, hamar előnybe került és az első játszmában folyamatosan vezetett. A szett végén azonban a kétes játékvezetői döntések megzavarták a csapatot, a lányok túl sok hibát vétettek, ami végül 23:25-ös vereséget jelentett. A második játszmában Ljutomernek már nem volt nehéz dolga, 25:10-re simán nyert.

Ptuj ellen a bizonyítási vágy igencsak megnőtt a lendvaiakban, és nem engedték, hogy az ellenfél megzavarja őket. A szoros és harcias küzdelemben a Muránia 2:1-es (26:24, 21:25, 15:11) győzelmet aratott.

Miután Ljutomer 0:2-re kikapott Ptujtól, mindhárom csapat egy győzelemmel zárta a tornát. A megszerzett pontok alapján a Muránia húzta a rövidebbet, a harmadik helyet szerezte meg a tornán és egy hajszállal lemaradt az országos nyolcaddöntőről.