50. szám
Lendva
2018. 12. 13.
kiscim5018

A bajnokság egyik legrosszabb meccse: Nafta 1903 – Brežice Terme Čatež 0:0 (0:0)

sport nafta4018A szeles szombat délutáni mérkőzésen a lendvai csapat Brežice ellen a bajnokság egyik legrosszabb játékát mutatta be. A lendvaiak egysíkúan, gyakran minden elképzelés nélkül játszottak, így a brežicei védelmet szinte nem is tudták zavarba hozni. A kezdőcsapatban ezúttal ott volt a Nafta újonca is, a horvát Matas, aki a csapat legjobb játékosa volt, a keretből viszont hiányzott a nyolcadik fordulóban megsérült Roginić.

A mérkőzésen az első ígéretes helyzet csak a félidő derekán alakult ki, amikor Zeljko beadása után Vinko fejese centikkel tévesztett célt. A pihenő előtt Novinić látványos ollózása a kapu mellett kötött ki, majd Vinko a vendégkapus kezébe lőtt. Még a szünet előtt sérülés miatt Prahić hagyta el a pályát.

A térfélcserét követően lendületesebben lendült játékba a Nafta és megrohamozta a vendégkaput. Remek helyzetet hagyott ki Zeljko az 58. percben, aki Matas pontos bal oldali beadását Kramar kapuja mellé fejelte. A mérkőzés végéig sorban próbálkoztak a lendvaiak, de rengeteg hibával és gyakran elképzelés nélkül játszottak.

A közönség a mérkőzés végén ismét hangot elégedetlenségének, hiszen a mutatott játéknál nagyobbak az elvárások a csapattól, amely egyértelműen a feljutást tűzte ki célul az idei bajnokságban.

A mérkőzés helyszíne: Lendvai Sportpark