Lendva
2019. 04. 25.
kiscim1719

Győzelemmel indították az évet

sport rop0519A Muránia felnőtt röplabdacsapata szombaton hazai pályán folytatta a harmadosztály 2018/19-es idényét. A 10. fordulóban a Slovenj Gradec-i Korvolley Kostmann csapata ellen vívta meg a csatát a lendvai felállás.

A kiélezett első játszmában kissé visszafogottan játszottak a hazaiak, amit kihasználtak a vendégek és 25:22-re hozták a szettet. A következő három szettben a hazaiak már határozottan lendültek játékba, a támadás megfelelően működött és ennek következtében megérdemelten 25:18-ra, 25:17-re és 25:17-re nyerték a mérkőzést a Muránia röplabdázói. A 3:1-es győzelemmel újabb három ponttal gyarapodott a csapat, az összpontszámuk 12-re növekedett és a tabella közepéhez, az ötödik helyhez elegendő.

A legkisebbek is eredményesek voltak

A lendvai Muránia idősebb lánycsapata Muraszombatban versenyzett a hétvégén az élmezőny második tornáján. A lányok a házigazda elleni mérkőzést kézben tartották, irányították a játékot, s végül küzdelmes, 2:1-es (25:20, 25:27, 15:11) győzelemmel zárták az összecsapást.

A következő meccsen a tavalyi országos bajnok Maribor viszont túl erős ellenfélnek bizonyult a lendvai felállásnak, amely az első nehéz mérkőzés után már nem tudta megfelelően felvenni a küzdelmet. Ezúttal kénytelen volt elismerni a túlérőt és elfogadni a 2:0-s (25:11, 25:9) vereséget.

A legfiatalabb Muránia-növendékek is versenybe szálltak a hétvégén. Az országos bajnokság első fordulója külön kihívást jelentett a játékosok többségének, hiszen első alkalommal ismerkedtek meg egy jelentős verseny lüktetésével. A ljutomeri tornán viszont a lányok bátran játszottak az esélyesebb Muraszombat ellen, aminek eredménye 2:1-es (28:26, 16:25, 25:16) győzelem lett, míg a következő mérkőzésen Ljutomer 2:1-re (25:18, 25:12, 5:25) legyőzte őket.