2019. 03. 21.
kiscim1219

Zver Katja középiskolai bajnok lett

sport zver11191Az általános és középiskolások országos légpuskabajnokságát a múlt héten Ljubljanában szervezték meg.

A bajnokságon Zver Katja, a Maribori Formatervezési Szakközépiskola lendvai diákja a húszlövéses nyíltirányzékú légpuska versenyszámban 179 körrel középiskolai bajnoki címet szerzett, valamint iskolatársaival a csapatversenyt a második helyen zárta. A Lendvai Kétnyelvű Középiskolából a diáklányok mezőnyében Hodnik Melanie a 9., a fiúknál Vuk Jure a 18., Berki Edvard a 19. helyet szerezte meg. Csapatban a hármas hatodik lett. A légpuska versenyszámban a dobronaki Bakan Urisk Lena a Ljutomeri Franc Miklošič Gimnáziumból 8., iskolatársa, Podgoršek Laura 11. lett a 24 induló között. Az országos iskolai bajnokságon 117 diák és 17 csapat vett részt.

sport zver11192Emellett az általános iskolák országos bajnokságán az 1. Sz. Lendvai Kétnyelvű Általános Iskola képviseletében Galambos Milán a fiúk mezőnyében 179 körrel és Zver Nina a lányoknál 178 körrel a hetedik helyhez lőtt elegendő kört a nyíltirányzékú légpuska versenyszámban. Az általános iskolai országos bajnokságon 120 versenyző és 22 csapat szerepelt.

Az érmeket és az elismeréseket Vlah Andrej, Debevc Rajmond és Markoja Robert olimpikonok adták át a győzteseknek.