Lendva
2019. 04. 25.
kiscim1719

Szezonzárásként szoros vereség

sport rop1419Szombaton a 18. fordulóval zárult a 3. keleti országos női röplabdaliga 2018/19-es idénye. A lendvai Muránia csapata hazai pályán a harmadik helyen álló Prevalje III csapatát fogadta, és öt játszmában 3:2-re (25:11, 23:25, 16:25, 26:24, 15:6) maradt alul. Az első szettet, mondjuk így, a lendvai csapat odaajándékozta az ellenfélnek, majd a következő kettőben a Todorović Spasoje által vezetett felállás összeszedte magát és hozta a kötelezőt.

A negyedik, sorsdöntő játszmában a hazaiak eldönthették volna a javukra a mérkőzést, a győzelmük csak hajszálon múlt. A vendégeknek azonban sikerült egyenlíteni, és ezek után az utolsó felvonásra a hazaiaknak már nem maradt elegendő erejük. A fiatal lendvai röplabdacsapat, amely az idény vége felé sérülésekkel is küzdött, az idei kilenccsapatos bajnokságot a hatodik helyen zárta. Az idényben viszont sikerült az áttörés, ami az egyesületben végzett szakmai munka eredményét is tükrözi.

A harmadosztályú bajnokságot Črna nyerte Šoštanj és Prevalje előtt.