42. szám
2019. 10. 17.
kiscim4219

sport judo4019Dobogós dzsúdóeredmények

Szombaton Ljutomerben rendezték meg a korosztályos Judo Prlekija Open cselgáncstornát, amelyen a Lendvai Judo Klub és a KBV versenyzői dobogós helyezéseket értek el.

A KBV színeiben a 12 éveseknél Škraban Lana tornagyőzelmet szerzett, klubtársa, Sep Sara a második helyen végzett az 57 kilogrammos súlycsoportban. Bogdan Štefan a 35 kilós csoportban a dobogó második fokán, Horvat Domen az 50 kilogrammos csoportban a legalsó fokán végzett. A 14 éveseknél Mujdrica Rok (55 kg) és Horvat Veronika (48 kg) az ötödik helyen zárta a szombati versenyt.

A Judo Klubból a 16 éveseknél Kovač Mia (44 kg) a döntőben szenvedett vereséget, Mlinarič Maj (73 kg) és Berki Tiana (57 kg) pedig ötödik lett.

A 16, 14 és 12 éves korosztályban meghirdetett ljutomeri versenyen 180-an gyűltek össze 32 klubból.

Nem jött össze a győzelem

A harmadosztályú keleti tekeliga harmadik fordulójában sem tudott győzni a Lendvai Tekeklub férficsapata. A radenci hazai pályán Slovenske Konjice II. a lendvai felállást 6:2-re verte (3143:3044 fa).

Párbajgyőzelmet Zadravec szerzett, 560:496 aráyban legyőzve Višnart, Tisovic pedig 551:517-es arányú eredménnyel gyűjtött pontot Vengust ellen. Matko, Potočnik, Radakovič és Horvat gyengébben teljesített ellenfénél.

A lendvai tekézők a második vereség után a hetedik helyre csúsztak vissza, a tabellát Slovenj Gradec vezeti.

A Rudar ellen a negyeddöntőben

Múlt héten kisorsolták a szlovén labdarúgó kupasorozat negyeddöntőinek párosításait. Október 16-án vagy 23-án a Rudar Velenje érkezik a lendvai gyepre. Az egyedüli elsőligás összecsapást a Domžale és a Mura vívja, míg Celje a Kalcer Radomljéval, valamint az Aluminij Koperrel csap össze az elődöntőbe vezető első mérkőzéseken. A visszavágókra október 30-án kerül sor.

Egy pont a mérleg

A hotizai hazai pályán játszotta a keleti másodosztályú bajnokságnak nyolcadik fordulóját a Nafta 1903 ifjúsági és serdülőcsapata, de a maribori Tabor kemény ellenfélnek bizonyult.

Az ifjúsági csapat a 0:0-val a pontosztozkodást harcolta ki, a serdülők viszont mindhárom pontot elveszítették. Mindkét félidőre egy gól jutott, az elsőben Strniša győzte le Janža kapust, majd Polanec növelte a vendégek előnyét. A Nafta az összesített tabellán 25 pontjával a harmadik.

Szentlászló is begyűjtötte első pontjait

A maráci kispályás fociliga ötödik fordulójában Szentlászló begyűjtötte első három pontját, Pártosfalva pedig a második győzelmét szerezte meg.

Szentlászló hazai pályán látta vendégül a tabella közepén álló noršinci csapatot, amelyet 4:2-re múlt felül. Pártosfalva Ivanci vendégekeként lépett pályára, és rendesen kiporolta a hazai hálót, a hazaiakat 8:1-re verve. A fordulóban Mlajtinci 3:0-s győzelmet aratott Strehovci ellen, Filovci pedig hazai pályán a sereghajtó Vučja Gomilát 4:1-re verte. A fordulóban a listavezető Marác csapata volt szabad, amelyet így egy ponttal megelőzött Mlajtinci az élen. Pártosfalva hat pontjával negyedik, Szentlászló hárommal nyolcadik.

Újabb nagyarányú vereség

A lakosi Torcida kispályás focicsapat újabb nagyarányú vereséget szenvedett a belatinci ligában. A kéttalálatos előny és számtalan kihasználatlan gólhelyzet után – miközben Herceg kétszer is kapufát lőtt – a hazai Gančani felülkerekedett és még a félidő végéig kiegyenlített. A folytatásban a Torcida játéka szétesett, a csapat nem tudta rendezni sorait, amit a vendéglátók további öt góllal büntettek. Az összecsapáson a hazai hálóőr remekelt, aki jelentősen hozzájárult a nagyarányú vereséghez. A Torcida találatait Novak Dean és Plevel Gregor szerezte.