42. szám
2019. 10. 17.
kiscim4219

sport judo4119Nagykanizsai sikerek

A lendvai cselgáncs-utánpótlás szombaton Nagykanizsán a nemzetközi Röntgen Kanizsa Kupán versenyzett, ahol dobogós helyezéseket értek el.

A Lendvai Judo Klub tagjai közül a legfiatalabb korosztályban Zsombor László (40 kg), Borsos Csenge (43 kg) és Farkas Benjámin (36 kg) a dobogó legalsó fokán végzett. Tkalec Vanessa (56 kg) a döntőben maradt alul, a serdülőknél Kovač Mia (44 kg) is második lett, Berki Tiana (57 kg) az elődöntőben szenvedett vereséget és végül a harmadik helyen zárta a versenyt.

A klub néhány 12 éves tagja aznap Mariborban a 19. Nemzetközi Milan Danko-emléktornán küzdött. A legjobb eredményt második helyével Žerdin Gašper (38 kg) szerezte meg, harmadik lett Čeleš Gal (46 kg), míg Čeh Jure (50 kg) és testvére, Jakob (35 kg) ötödik.

A KBV versenyzői közül Nagykanizsán a 12 éves korosztály 49 kilogrammos súlycsoportjában Sep Sara a második, Škraban Lana a harmadik helyet szerezte meg. Bogdan Štefan (35 kg) harmadik lett. A 10 éveseknél Horvat Domen (50 kg) éppen csak lecsúszott a dobogóról, a 8 éveseknél tornagyőzelemnek örülhetett Škraban Gaja (35 kg), klubtársa, Bogdan Luka (24 kg) a döntőben szenvedett vereséget, Felső Neo (36 kg) a negyedik helyen zárta a tornát.

Elkezdődött a röplabdaidény

A fiatal lányok országos bajnokságának első selejtezőtornájával szombaton elindult a röplabdaszezon a lendvai röplabdázók számára.

Szombaton délelőtt a bevezető tornát az 1. Sz. Lendvai KÁI tornatermében a hazai Muránia csapata tökéletesen, két magabiztos győzelemmel teljesítette. Erős hazai buzdítás mellett a Muránia a Prevalje II és Benedikt ellen két sima játszmában győzött. A legmagasabb ligába jutásért folyó küzdelem rajtja után a Muránia a tabella élén áll csoportjában, majd Celje, Benedikt, Prevalje I és II csapata következik.

A Muránia harmadosztályú felnőtt csapata a bajnokságot pénteken, hazai pályán – a középiskola tornatermében – indítja a Volleyball Ljubljana ellen 18.30-kor.

Kétszer öt gólt kaptak

A ptuji Drava Dakinda korosztályos csapatai a keleti második utánpótlás bajnokság hétvégi fordulójában kétszer is végiggázoltak a Nafta fiatal labdarúgóin. Nagyobb ellenállásra nem volt képes egyik lendvai csapat sem, a Drava növendékei igencsak megtömték a hálójukat. Miközben az éllovas újabb győzelemmel magabiztosan növelte így az előnyét, a Nafta a kilencedik fordulót bizonyára igyekszik minél előbb elfelejteni.

Az ifjúsági csapatok összecsapásán az 5:1-es (3:0) meccsen Berden David szerezte meg a becsületgólt a Naftának. A serdülők viszont érintetlenül hagyták a hazai hálót, de a vendégek ötször is legyőzték Janža Žiga kapust.

A két vereséggel az összesített tabellán a Nafta 25 pontjával lecsúszott az ötödik helyre. Vezet a Drava 41 ponttal.

f.h.m.

Minimális vereség

A hatodik fordulót bonyolították le a hétvégén a maráci kispályás fociligában, amelyben a két sereghajtó csatájában Szentlászló húzta a rövidebbet, idegenben minimális, 3:2-es vereséget szenvedtek Vučja Gomila csapatától. A fordulóban a két éllovas csatájára is sor került Marácon, amelyből Mlajtinci került ki győztesként, 3:1-re verve Marácot. Ezzel Mlajtinci 16 pontjával az élre tört, míg Filovci a Strehovci elleni idegenbeli 4:0-s győzelmével és 15 pontjával szintén megelőzte Marácot, amely így harmadik. Noršinci 8:1-re múlta felül Ivancit, Pártosfalva a fordulóban szabad volt.