49. szám
2019. 12. 05.
kiscim4919

Az első játszma után magukra találtak

sport rop4819A szurkolók buzdításától visszhangzott szombaton az 1. Sz. Lendvai KÁI tornaterme, ahol a harmadik keleti női röplabdaliga hatodik fordulójában a házigazda Muránia és Domžale csapott össze.

A hazaiak az első szettben gyengébb játékot mutattak, főleg a nyitásfogadás okozott gondot, de a folytatásban magára talált a fiatal csapat és egyre nagyobb pontkülönbséget dolgoztak ki. A második szett közepén a hálócsere okozta néhány perces szünet sem zavarta meg a játékukat. Könnyedén, hibátlanul és magabiztosan meneteltek a 3:1-es (17:25, 25:12, 25:12, 25:20), megérdemelt győzelem felé. Hat forduló után a Muránia negyedik a tabellán 12 ponttal, az összesítést a Kostman Slovenj Gradec vezeti 17 ponttal.

Aznap délelőtt az ifi lányok Hočén léptek pályára, ahol az 1. országos ligába jutásért folyó selejtező második tornáján vettek részt. A következetes és harcias játék sem volt azonban elegendő a pontgyűjtéshez, az utolsó meccsen pedig egy kis szerencsén is múlt a mérkőzés végkimenetele. Ezek után Šempeter a Murániát két játszmában (25:13, 25:20), míg a Formis II. csapata 2:1-re (26:24, 25:27, 15:8) győzte le.