26. szám
2020. 07. 02.
kiscim2620

Győzelemmel zárták az évet

murania5119A lendvai Muránia női röplabdacsapata szombaton bezsebelte sorozatban ötödik győzelmét. Az év utolsó összecsapását Todorović Spasoje edző csapata Zrečében vívta, ahol három játszma kellett a Weiler Volley Zreče 2. csapata elleni sikerhez. Kissé izgalmasabb játék a második játszmában alakult ki, amikor az ellenfél valamelyest lépést tudott tartani a Murániával, amely azonban nem tántorodott meg, higgadt csapatjátékkal magabiztosan 25:21-re zárta a szettet. Az első játszma sima 25:8-as, a harmadik 25:12-es eredménnyel zárult. A keleti harmadosztályban a Muránia kilenc forduló után a harmadik hét győzelemmel és két vereséggel. A lendvai csapat a vezető Kostman – Slovenj Gradec csapattól öt, míg a második Kajuh Šoštanjtól három ponttal van lemaradva.

A hétvégén parkettára lépett a fiatalabb utánpótlás-korosztály is. A selejtező utolsó, ötödik tornáján Celjében a Muránia sima kétjátszmás (25:4, 25:9) sikert aratott Benedikt ellen, majd a folytatásban az első elveszített játszma után a házigazda fölé kerekedett és könnyedén nyerte a szettet. A döntő, harmadik szettben azonban a játékszínvonal kicsit visszaesett, több egyéni hiba csúszott a játékba, ami 2:1-es (25:20, 25:9, 25:18) vereséget jelentett. Az ötcsapatos tornát a Muránia a harmadik helyen zárta.