9. szám
2021. 03. 04.
kiscim0921

Döntetlen a regnáló bajnok ellen

sport nafta03211A Nafta 1903 csapata az idei első felkészülési mérkőzésén döntetlent játszott Celjében: Nafta 1903 – Celje 1:1 (0:1). Az első félidőben lényegében egyenrangú ellenfeleket láthattunk a pályán, mindkét oldalon voltak lehetőségek. Drknek volt elsőként esélye vezetést szerezni, ám nem találta el a kaput. A 16. percben Nermin Haljeta révén került előnybe a lendvai gárda, és több gól híján 1:0-val vonultak szünetre a felek. A fordulás után Dončić edző beküldte a Naftába Noviničot, Židant és Vinkót, akik addig a kispadról figyelték a eseményeket.

A 68. percben egy jobb oldalról érkező beadást követően Valentin Zekhov egyenlítette ki az eredményt, amely a találkozó végéig változatlan maradt, pedig Novinič is változtathatott volna ezen, ám a lefújás előtti pillanatban a kapufát találta el. A kékeknél Raduha, Bolla, Bizjak, Pirtovšek R., Rebernik, Drk, Meshack, Haljeta, Szabó, Körmendi, Živko, Novinič, Vinko, Magdič, Pirtovšek T., Kisovec, Židan, Šimunkovič, valamint Martinjaš is lehetőséget kapott. A Nafta következő barátságos mérkőzése az osztrák FC Kapfenberg ellen lesz.